В рамках розвитку даного проекту ми зацікавлені залучити усіх, хто може поділитися цікавою інформацією, досвідом, запропонувати співпрацю. Зацікавлені у посиланнях на цей сайт.

Стандарти

І. Стандарти (як споживчі переваги) сформовані під впливом традиційних постачальників, насамперед – європейських. Алжир – це  не ринок “товарів середньої якості по низьким цінам”. Вибір алжирських споживачів робиться на користь відомих марок, наявності міжнародних сертифікатів та інших “авторитетних” свідоцтв якості.

Існуючі вимоги до якості характеризують наступні окремі приклади.

  • Алжир – значний імпортер зернових. Однак, за стандартами Алжирського міжпрофесійного офісу зернових українська пшениця не проходить по показниках сорності (неорганічних домішок).
  • Для поставок матеріалів і обладнання для енергетичної сфери Алжиру існували вимоги щодо наявності сертифікації АРІ (Американського інституту нафти).
  • Вимоги щодо наявності сертифікації ISO практично вже давно є стандартними.Мета державної політики Алжира – спираючись на доходи від експорту  нафти і газу вивести країну на рівень сучасних розвинених країн. Тому в державних закупівлях є вимога щодо закупівлі сучасних зразків техніки і обладнання.
  • При тому, що в Алжирі однією з кадрових проблем є рівень нижньої технічної ланки (мало хто бажає працювати руками за фіксовану заробітну плату) для металообробки  зазначена політика реалізується через закупівлю сучасних роботизованих універсальних обробних центрів.

Однак, за рівнем доходів Алжир все ж таки відноситься до країн, що розвиваються. Отже, рівень ціни для даного ринку має значення. Низькі ціни у поєднанні із відносною відповідністю сучасному функціоналу вивели Китай в абсолютні лідери серед основних постачальників Алжира. За останні роки Франція поступилася Китаю своїм багаторічним лідерством за обсягами поставок до Алжиру.

На відміну від сфери державних закупівель, рівень стандартів приватного бізнесу є більш ліберальною.

Тому поряд із традиційною “великою четвіркою” традиційного українського експорту до Алжира (чорні метали, сухе молоко, зернові, необроблена соняшникова олія), час від часу відбуваються прориви у вигляді поставок товарів із більш високим ступенем обробки, включаючи електротехнічне обладнання, обладнання для промисловості і сільського господарства, продукти харчування, – до будівництва “під ключ” цілих виробничих комплексів. Номенклатура перспективних ніш ринку Алжиру є доволі широкою.

На думку алжирських підприємців, українські компанії мають більш активно діяти на алжирському ринку, роблячи ставку на прямий маркетинг та пошук клієнтів і потенційних партнерів серед приватного алжирського бізнесу.

ІІ Законодавство щодо захисту споживачів.

Товари, що імпортуються, в залежності від їх виду, підлягають різним видам контролю, включаючи контроль відповідності, санітарний і фітосанітарний контроль.

Інформацію стосовно того, яким видам контролю підлягає при ввезенні той чи інший товар містить Митний тариф Алжира.

Існують окремі вимоги щодо тари і упаковки, а також етикеток. Також  для окремих видів товарів  (зокрема для медикаментів) існують окремі вимоги стосовно порядку їх ввезення.

Контроль здійснюють представники спеціально уповноважених органів, що працюють разом із митниками. У т.ч. практикується відбір зразків товару, що імпортується, із перевіркою у відповідних лабораторіях в Алжирі.

Ця робота відноситься до сфери компетенції Міністерства торгівлі Алжира. Відповідна деталізована підбірка матеріалів (французькою мовою) – за цим посиланням. (серед інших міністерств, з якими найчастіше доводиться мати справу – Міністерство сільського господарства, Міністерство охорони здоров’я).

На сайті Міністерства торгівлі Алжира наведено систематизований огляд актів законодавства, що визначає порядок імпорту харчових і нехарчових продуктів до Алжиру (містить тексти основних законів, інших нормативних актів, у т.ч. щодо захисту споживачів, суспільного здоров’я, довкілля, порядку імпорту продукції в Алжир та здійснення її перевірки; вимоги до тари, пакування, етикеток, а також окремі технічні вимоги стосовно основних видів харчових продуктів, включаючи: молочні продукти, живих тварин, м’ясо, каву, чай, борошно та вироби з нього тощо. Окремо детально регламентовано питання допустимих харчових домішок, вимоги стосовно мікробіології, а також специфічні для Алжира, як мусульманської країни вимоги щодо “халяльності” продукції). Безпосередні підбірки текстів (тексти арабською і французькою мовами) – стосовно харчових і нехарчових товарів.

Алжирський центр контролю якості (державна установа) – http://www.cacqe.org/