В рамках розвитку даного проекту ми зацікавлені залучити усіх, хто може поділитися цікавою інформацією, досвідом, запропонувати співпрацю. Зацікавлені у посиланнях на цей сайт.

Перспективні позиції ринку Алжира

Серед основних позицій, що представляють інтерес для українських експортерів – ЗЕРНОВІ (пшениця (вартість імпорту до 1 млрд. дол. США на рік).
СУХЕ МОЛОКО (вартість імпорту – 0,5 – 0,7 млрд. дол. на рік).
КУКУРУДЗА – до 400 млн. дол..США. Переважно кормова культура. ЖИТО (до 30 млн. дол. США)
ОЛІЯ СОНЯШНИКОВА (300 млн. дол. США на рік) – сира для подальшої рафінації в Алжирі.Основний покупець – група “Севіталь”.
М’ЯСО.
СИРИ – плавлені для подальшої переробки (підгрупа 0406900000) . Можливе просування твердих сирів.
ОВОЧІ. Імпорт різних груп овочей складає близько 150 млн. дол. США на рік. Ввезення різноманітних бобових –на суму 105 млн. дол. США: турецький горох (нут), квасоля, боби.
Імпорт свіжих яблук (порядку 40 млн. дол. США на рік).
Мед. Рівень ціни у роздріб мінімум 10 – 12 дол. США за кг (продається лише у скляній тарі).
Серед інших харчових продуктів, що імпортуються в Алжир ДРОЖІ – на 55 млн. дол. США. В т.ч. 21 тис. тон складає імпорт так званих «живих» дрожів.
ЦУКОР (вартість імпорту 500 – 700 млн. дол. на рік) Але це переважно тросниковий цукор – сирець для подальшої переробки в Алжирі.
Інші продукти харчування: ІЗЮМ, ГРЕЦЬКІ ГОРІХИ. СОЛОД (є виробництво пива). КРОХМАЛЬ. БОРОШНО. ГІРЧИЦЯ. КОНЦЕНТРАТИ ТОМАТУ, ПОВИДЛО, ДЖЕМИ.
ЦУКЕРКИ. ВИРОБИ З ШОКОЛАДУ. Споживання солодощів в Алжирі є традиційно високим. Зараз такі поставки здійснює “Рошен”. Асортимент – цукерки в невеликих упаковках (по 200 грамів), карамель, ірис, “жувальні”цукерки ( в т.ч. для продажу поштучно). КОНДИТЕРСЬКІ ВИРОБИ: рулети, печиво (зокрема, крекери і т.п. в нижній ціновій групі. До цього ж – смажене насіння ( у т.ч. солоне у невеликих пакетах.
Близько 150 млн. дол. США на рік складає імпорт до АНДР ВІДХОДИ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ, з них до 130 млн. дол. США – відходи виробництво цукру . Ці відходи використовуються як корми у тваринництві. По аналогії, є можливим запропонувати відходи інших харчових виробництв (жоми, барда).

МІНЕРАЛЬНІ ТА ХІМІЧНІ РЕЧОВИНИ
Існує потреба в імпорті КОКС. (В Алжирі є власне металургійне підприємство з повним циклом виробництва – «Ель Ходжар», побудоване за часів колишнього СРСР). Кокс, як паливо для пічей в інших виробництвах.
Серед номенклатури потреби в продукції НЕОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ – фосфорна, фторна кислоти, вуглець, оксиди алюмінію, цинку, титану, поварена сіль, гіпохлорити кальцію, персульфати, три фосфати, карбонати, включаючи технічну соду.
До 200 млн. дол. США на рік складає імпорт ОРГАНІЧНИХ ХІМІЧНИХ РЕЧОВИН. При наявних великих запасах та видобутку нафти і газу, переробка та виробництво органічних речовин розвинуті відносно слабо.
До 12 млн. дол. США на рік складає імпорт ациклічних спиртів. До 15 млн. дол. США на рік оцінюється імпорт ациклічних кислот. Імпортуються сполуки гетероциклічні.
Імпортується метанол, гліцерил, сорбітом, пропіленгліколь та інш – в основному з європейських країн, а також з Туреччини, Саудівської Аравії, Індії. До 5 млн. дол. США складає імпорт ефірів, до 16 млн. – імпорт складних ефірів неорганічних кислот неметалів. До 8 млн. дол. США – імпорт карбонових кислот. До 10 млн. дол. США – амінозєднання. Імпортуються на такуж суму з’єднання карбомідної кислоти. 15 млн. дол. США – азот міські з’єднання. До 18 млн. дол. США – імпорт гетероциклічних з’єднань (азот). До 15 млн. дол. США – імпорт нуклеїнових кислот. До 10 млн. дол. США – імпорт сульфаномідів. До 12 млн. дол. США – імпорт антибіотиків.
Одна з найбільших груп в алжирському імпорті – це ФАРМАЦЕВТИЧНА ПРОДУКЦІЯ – понад 1,1 млрд. дол. США на рік. Імпорт вивороток та фракцій крові становить до 40 млн. дол. США на рік. До 1 млрд. дол. США складає імпорт різноманітних розфасованих лікарських форм широкої номенклатури.
Більше 100 млн. дол. США на рік складає імпорт до АНДР лаків, фарб та інших красячих речовин. До 25 млн. дол. США складає імпорт продукції на основі сполук міді, титану. До 30 млн. дол. США складає імпорт емалей та глазурей. До 8 млн. дол. США – на основі синтетичних полімерів. 16 млн. дол. США на рік складає імпорт поліграфічних фарб, чорнил та інш.
Вагомий ринок імпорту – понад 600 млн. дол. США на рік складає імпорт полімерних матеріалів. Існує великий ринок імпорту ПОЛІЕТИЛЕНУ – 100 тис. тон на рік в основному з щільністю понад 0,94. В т.ч. імпортується ЗАГОТОВКА для ПЕТ тари.
23 тис. тон на рік складає імпорт ПОЛІСТЕРОЛУ. 30 тис. тон на рік – поставки полівінілхлориду.
До 10 млн. дол. США становлять поставки акрилових полімерів.
50 тис. тон на рік – поставки поліацетатів. Імпорт аміносмол та полеуретанів складає близько 10 млн. дол. США на рік.
Імпорт целюлози – 23 – 25 млн. дол. США на рік.
Імпорт пластмасових труб становить близько 35 млн. дол. США на рік – в основному з європейських країн – Іспанії, Італії, Франції, Німеччини. З’являються власні виробництва.
Понад 50 млн. дол. США складає імпорт листів, плит, плівки з полімерних матеріалів.
Імпортуються готові вироби із пластмаси.
Ще один великий ринок імпорту – ВИРОБИ З ГУМИ – понад 200 млн. дол. США на рік.
Близько 17 млн. дол. США складає імпорт транспортерної стрічки, на пластмасовій, текстильній основі.
Розширюючимся сегментом є ринок шин – близько 130 млн. дол. США на рік, в основному для вантажних автомобілів.
До 60 млн. дол. США на рік складає імпорт СИНТЕТИЧНИХ НИТОК, включаючи нейлонові, поліестерові та інші. Імпорт ТКАНИН із штучних ниток складає близько половини від зазначених обсягів імпорту.
Ринок паперу становить понад 300 млн. дол. США. До 35 млн. дол. США складає імпорт газетного паперу, 65 млн. дол. США – папір та картон для друку. В той час, основну кількість складає папір та КАРТОН для упаковки. Серветки паперові.
32 млн. дол. імпорт сумішей для виробництва парфумів. 10 млн. дол. США – імпорт шампунів, мила, засобів для гоління та зубів.
Серед споживчих товарів, у яких можлива зацікавленість алжирської сторони: штучне хутро, шкарпетки, побутова хімія в аерозолях.

БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ
Імпорт ЦЕМЕНТУ складає близько 570 тис. тон нна рік. В основному йдеться про імпорт цементу так званих «високих» марок, білого цементу. Зростає ринок будівельних сумішей.
Зростаючим ринком є ринок ДЕРЕВИНИ – понад 400 млн. дол. США на рік. В основному – поставки пиломатеріалів – 320 млн. дол. США. Постачаються хвойні породи (у вигляді доски під певний стандарт ). Існує потреба в імпорті ДСП, у т.ч. дерев’яна фурнітура, міжкімнатні двері.ПІДДОНИ. ПАЛЕТИ.
Самоклейкі стрічки
Близько 80 млн. дол. США на рік становить імпорт КЕРАМІЧНИХ ВИРОБІВ. В цій кількості понад 30 млн. дол. США припадає на імпорт вогнетривких матеріалів, включаючи цеглу, блоки, плитку. Постачальниками виступають переважно європейські країни, а також Китай, Туреччина.
25 млн. дол. США становить імпорт облицовочної плитки.
Імпорт посуду становить близько 10 млн. дол. США на рік. Переважно імпорт здійснюється з Китаю. Теж саме стосується і декоративних виробів із кераміки.
Понад 80 млн. дол. США на рік становить імпорт СКЛА ТА ВИРОБІВ ІЗ СКЛА. До 15 млн. становить імпорт листового скла. Ще близько 25 млн. дол. США становить імпорт скляної тари.Здійснюється імпорт автомобільного скла, дзеркального скла, скляного посуду
Близько 15 млн. дол. США становить імпорт скловолокна.
ІМПОРТУЮТЬСЯ АБРАЗИВНІ МАТЕРІАЛИ.

МЕТАЛУРГІЙНА ПРОДУКЦІЯ
Основною підгрупою, на яку залишається стабільний високий попит – АРМАТУРА і КАТАНКА для потреб будівельного комплексу АНДР. Загалом асортимент товарних підгруп чорних металів, що використовуються у будівництві. Серед інших складових ассортименту потреби – прокат плоский, ЗАГОТОВКА( в т.ч. трубна).
Запитується біла жерсть. Колючий дріт.
Значним э ринок труб, що пов’язано із реалізацією великих інвестиційних проектів в нафтогазовій сфері, будівництвом водогосподарських об’єктів, включаючи труби високого тиску, зварні труби до 52 дюймів.
Імпорт великогогабаритних металевих конструкцій – 200 млн. дол. США, у т.ч. конструкції для мостів, іншого будівництва.
Періодично виникає попит на імпорт залізничних рейок.
Серед інших підгруп, що імпортуються до АНДР – резервуари, цистерни, метизні вироби, сталеві канати, печі.
Щодо імпорту кольорових металів
Імпорт алюмінію становить близько 150 млн. дол. США на рік. В той же час, йдеться в основному про імпорт не первинного алюмінію, а алюмінієвого прокату. До 30 млн. дол. США становить імпорт труб і профілів. Близько 15 млн. дол. США – імпорт алюмінієвої проволоки. В аналогічний обсяг оцінюється імпорт алюмінієвих листів. Імпорт алюмінієвої фольги – 30 млн. дол. США. До 25 млн. дол. США складає імпорт алюмінієвих металоконструкцій. Існує ринок імпорту алюмінієвих цистерн та інших ємкостей , кабелів, тросів.
Другим за значенням ринком в АНДР є ринок міді.
Обсяги імпорту міді до Алжиру становлять 130 млн. дол. США на рік. До 60 % цього ринку – імпорт проволоки мідної. До 40 млн. дол. США на рік становить імпорт мідних трубок.
Ринок імпорту інструментів становить близько 130 млн. дол. США на рік. Імпортується практично вся номенклатура. Однак, найбільш значущою є підгрупа 8207 (інструмент змінний ручний з приводом чи без, бурильний інструмент) – 80 млн. дол. США.

МАШИНИ ТА ОБЛАДНАННЯ
Найбільшою товарною групою алжирського імпорту, що динамічно збільшується з року в рік, є імпорт машин і обладнання – 3,6 млрд. дол. США на рік.
Ринок двигунів внутрішнього згорання – 30 – 50 млн. дол. США на рік. В Алжирі локалізовано виробництво німецьких двигунів “Дойц.”
Імпорт турбореактивних двигунів та газових турбін – 250 млн. дол. США на рік. З них до 100 млн. дол. США складає імпорт турбін понад 5 000 кВт.
Ще одна велика товарна підгрупа – насоси для рідини – до 160 млн. дол. США на рік. Серед основних постачальників – Франція, Німеччина, США, Італія. На цей ринок також активно виходить Китай.
В таких же обсягах оцінюється ринок компресорів. Серед основних постачальників – Франція, Італія, США, Німеччина, інші європейські країни, Китай.
Імпорт гідротурбін поки є незначним. Розвиток гідроенергетики в АНДР у перспективних планах.
Існує необхідність в імпорті холодильного обладнання, насамперед промислового призначення, в т.ч. для енергетичного сектору.
Імпорт центрифуг – 120 млн. дол. США на рік. Насамперед, для очищення води, мастил, інших потреб енергетичного комплексу.
Ще одна з великих груп в основному для потреб енергетичного комплексу, а також у зв’язку із активізацією будівництва водогосподарських об’єктів – запірна арматура – понад 200 млн. дол. США на рік. Серед основних постачальників – Франція, США, Іспанія, Німеччина. Активно в цю сферу входить Китай.
Імпорт підшипників складає до 25 млн. дол. США на рік. Серед постачальників – Франція, Італія, Японія, Китай. До 60 млн. дол. США становить імпорт передаточних механізмів.
Ринок імпорту печей промислових неелектричних – 30 млн. дол. США, в т.ч. для випічки хліба, інших потреб.
Імпорт талей та підйомників – 20 млн. дол. США. Імпорт навантажувачів – 30 млн. дол. США на рік.
Існує потреба в імпорті різноманітної контрольно-вимірювальної апаратури, насамперед, для потреб нафтогазового сектору.
Велику підгрупу в імпорті до АНДР – до 300 млн. дол. США на рік складає обладнання для просіювання дробління, провики, сортировки мінералів, промислових речовин, що використовується у видобуванні мінералів, виробництві будівельних матеріалів та інш.
Одна з позицій, до якої виявляли інтерес підприємницькі кола з Алжиру – можливість постачання запчастин і комплектуючих, у т.ч для автомобільної техніки, тракторів, вагонів, що виробляються в Алжирі, або імпортуються (шестерні, передачі, гідравлика, шланги високого тиску, ущільнювачі, окремі деталі та вузли на замовлення)
Висловлювалася зацікавленість імпорті окремих типів вагонів (цистерни, хопери), або комплектуючих для їх виробництва в Алжирі.
Доїльне обладнання – 15 млн. дол. США. До 18 млн. дол. США складає імпорт іншого сільськогосподарського обладнання. 12 млн. дол. США – машини для очищення та калібровки семян.
До 70 млн. дол. США – імпорт обладнання для птахівництва, харчової промисловості, включаючи обладнання для хлібопекарен, переробки м’яса.
Потреба у різноманітній побутовій техниці в асортименті. В той же час, існує внутрішнє виробництво холодильників, кухонних плит та інш.
Значущім є імпорт штамповочних машин – 20 млн. дол. США на рік. До 12 млн. дол. США становить імпорт станків для обробки кераміки, бетону. До 18 млн. дол. США – імпорт пакувальних станків. До 20 млн. дол. США – інструменти з електричним або пневмодвигуном. Обладнання для обробки резини – 60 млн. дол. США. Імпорт піддонів та ливарних форм становить 20 млн. дол. США на рік.
Імпорт котлів парових складає 10 млн. дол. США на рік. В т.ч. представлені поставки з Польщі. Імпорт газогенераторів – 15 млн. дол. США. До 8 млн. дол. США становть імпорт парових турбін.
Імпорт електричних машин та обладнання до АНДР становить 1,8 млрд. дол. США на рік.
У т.ч. електродвигунів – 40 млн. дол. США, переважно потужністю більше 75 кВа, імпортуються також двигуни понад 750 кВа – в основному для потреб енергетичного комплексу. Понад 50 млн. дол. США становить імпорт електрогенераторів, переважно до 75 та до 375 кВа. Основними постачальниками є США, Німеччина, Іспанія, Франція. Здійснюються поставки з Лівану, Туреччини. Близько 15 млн. дол. США на рік становить імпорт запчастин для зазначених товарних позицій.
Один з найбільших ринків електрообладнання – ринок імпорту ТРАНСФОРМАТОРІВ – біля 150 млн. дол. США на рік. Серед основних підгруп – до 16 кВА та понад 500 кВА. Серед основних постачальників – Франція, США, Німеччина, Бельгія, Португалія. Здійснюються поставки з Лівану, Хорватії.
В останій період в Алжирі виявляється значний інтерес щодо розвитку відновлювальних джерел енергії. Існують відповідні державні програми. Зокрема, сонячна та вітро енергетика, когенераційне устаткування.
Імпорт електроакумуляторів становить близько 30 млн. дол. США на рік ,в т.ч. з Італії, Індіі, Туреччини, Тунісу.
Великої товарною підгрупою є імпорт комутаційного обладнання – понад 110 млн. дол. США на рік. Понад 160 млн. дол. США становить імпорт пультів, консолей. Ще до 140 млн. дол. США на рік становить імпорт проводів та кабелів, в т.ч. кабелів високої напруги, з’єднувальних кабелів, оптиковолоконих. Понад 30 млн. дол. США на рік складає імпорт ізоляторів, насамперед, скляних.
Імпорт паяльного обладнання – 12 млн. дол. США. Імпорт освітлювального обладнання – 10 млн. дол. США. Водонагрівального обладнання – 12 млн. дол. США.
Друга за обсягами імпорту до Алжиру зростаюча товарна група – транспортні засоби – понад 2,2 млрд. дол. США. До 650 млн. дол. США на рік становить імпорт вантажних автомобілів. Імпорт автобусів становить до 150 млн. дол. США на рік. Імпорт тракторів – понад 200 млн. дол. США.
Імпорт судів становить близько 60 млн. дол. США на рік. З цієї кількості – 2/3 – імпорт невеликих судів до 25 м для рибної ловлі.
Імпорт меблів до Алжиру становить 150 млн. дол. США на рік. Імпорт меблів деревяних – 40 млн. дол. США.

ЩОДО ІНШИХ РИНКІВ
Періодично з боку ділових кіл Алжиру виявляється інтерес щодо можливості залучення українських будівельних організацій різних профілів, включаючи будівництво житла, залізних доріг, трубопроводів, ЛЕП.
Серед реалізованих на даний час проектів – участь українських проектних організацій, а також технічних спеціалістів, будівельних організацій у будівництві газопроводів в АНДР від російського “Стройтрансгазу”.

Українською компанією був виконаний проект та основний обсяг робіт (90 %) з будівництва заводу із виробництва карбаміду потужністю 360 тис. тон на рік. – на приватне замовлення

Інститут Укрніїводпроект розробляв водогосподарські схеми для територій Алжира (Тендери вигравав алжирець).

Виявляється зацікавленість до IT сфери України.

Див. також Поточні тендери в Алжирі.