В рамках розвитку даного проекту ми зацікавлені залучити усіх, хто може поділитися цікавою інформацією, досвідом, запропонувати співпрацю. Зацікавлені у посиланнях на цей сайт.

Представництво в Алжирі

(а саме – підхід до організації роботи, що забезпечує ефективне просування інтересів бізнесу). Деякі ключові елементи.

 

Статус. В Алжирі не особливо люблять працювати із посередниками. Наприклад, в сфері державних закупівель існують норми законодавства, що визначають можливість участі лише ексклюзивних (уповноважених) посередників. Отже, якщо ви – виробник (постачальник) – краще виступати від свого імені. Якщо посередник – краще мати відносини побудовані таким чином, щоб ви мали права ексклюзивного (уповноваженого) посередника.

Реєстрація юридичних осіб (спільних підприємств), а також представництв іноземних компаній (розглядається в окремому розділі – див. Реєстрація юросіб). Серед переваг: можливість участі в національних тендерах Алжира; а також підстава для отримання виду на проживання.

Власний представник. Можна підібрати з числа місцевих  мешканців людину  для виконання  певного заданого обсягу робіт (окремих завдань). Шукати краще через рекомендації. Питання підбору представника в Алжирі серед місцевих громадян вирішується для кожного випадку індивідуально. Мінімальна заробітна плата для кваліфікованої людини в Алжирі – від 200 дол. США на місяць (неповна зайнятість, виконання окремих доручень). Далі – 500 – 800 (англійська та використання власного автомобіля). Російська плюс власний автомобіль – на рівні 1000 дол. США на місяць.

В той же час, з огляду на перспективу розвитку Вашого бізнесу в Алжирі, наявність певних телекомунікаційних можливостей, альтернатива,  яку варто розглянути – залучення (підготовка) власних українських кадрів

 Партнерство з місцевими підприємцями. По суті зараз  немає українського бізнесу в Алжирі. Є бізнес алжирських підприємців з українськими товарами та послугами в Алжирі. Алжирське середовище таке, що справжньому його осягнути може лише алжирський менталітет. Ступінь інтегрованості та відповідної довіри, зокрема, що стосується вирішення питань в державному секторі для місцевого резидента є вищою. Якщо такий партнер з’являється в полі зору (перевірку його справжності можна провести)  варто серйозно підійти до даного питання. Алжирські підприємці достатньо активно здійснюють пошук нових можливостей. Існує певна історія співпраці, зв’язки. Питання їх залучення вирішується індивідуально.

Офіс. Вартість оренди офісу в Алжирі – від 1500 дол. на місяць – окрема “віла”, чи окремий поверх “віли”. Такий офіс може одночасно бути житлом. Мінімальна вартість оренди квартири для проживання у багатоповерхівці (що може бути юродресою для реєстрації та підставою для отримання виду на проживання) – від 500 дол. США на місяць.

В той же час, важливим елементом в системі представницької роботи в Алжирі (з точки зору співвідношення результат/витрати) є прямий маркетинг – самостійне вивчення ринку,  визначення кола потенційних клієнтів (партнерів), підготовка і розсилка пропозицій,  проведення переговорів. Варто прийняти до уваги:

  • в Алжирі немає “єдиних центрів” прийняття рішень. Кожне підприємство (у т.ч. державного сектору) будує свої відносини будує свої відносини із постачальниками самостійно. Головний фактор просування: співвідношення “ціна/якість” товарів і послуг.
  • єдина категорія проектів, якій приділяють увагу на рівні державної політики  – інвестиції у розвиток виробництв в Алжирі. Постачання товарів та послуг – в загалі не тема для обговорення з державними органами. Вважається, що бізнес має сам просувати свій шлях.

В Алжирі розвинута сфера різноманітних інформаційних ресурсів та послуг для бізнесу. Завдяки цьому  вести представницьку роботу та досягати поставлених цілей  є реальним із мінімальними витратами, що особливо є важливим для початкової фази розвитку бізнесу.

Початок роботи з Алжиром об’єктивно потребує складання чіткого плану дій, отримання і аналізу інформації, визначення цілей і завдань. Алжир – специфічний ринок. В той же час, завдяки наявному досвіду вже на етапі оцінки бізнес – стратегії можна відповісти без зайвих витрат “варто-не варто”, “піде – не піде”. Радимо ознайомитися із основними розділами даного сайту. В той же час, з урахуванням конкретної специфіки готові долучитися і надати відповідну інформацію.

Наступний етап найчастіше – розсилка пропозицій. Алжир – країна з певною культурою і традицією письмового спілкування. Мова – французька. Експерементувати з англійською не варто. Стосовно змісту  листа – розсилки:  максимально стиснений (одна сторінка), на довідкові  матеріали краще зробити посилання; прийнято використовувати вступну та кінцеву формули ввічливості; один з перших абзаців – пара речень про Ваше підприємство, яке місце воно посідає у відповідній галузі в Україні.

В плані розсилки більш результативним є використання факсу. Алжирські компанії вказують в контактах електронну пошту, але не завжди вона перевіряється (у т.ч. через брак уваги секретарів). Факс дійде з більшою ймовірністю до уваги особи, що приймає рішення. Він – більш “матеріальний” носій.

В розділі Послуги для бізнесу є посилання у т.ч. на компанії, що готові взяти на себе повний цикл організації ділової переписки (з обґрунтованим визначенням адрес цільової аудиторії), а також окремо – послуги із розсилки повідомлень, факсів і т.п.

В плані зворотнього зв’язку – “аутсорсингові” call-центри та call-офіси. Останні відрізняються тим, що надають більш широке коло послуг, включаючи:

  • приймання дзвінків від імені Вашої компанії (“Так, це представництво “Гавривлівські курчата” в Алжирі);
  • підготовку оперативних повідомлень та звітів по прийнятих дзвінках із відповідними довідками про потенційних клієнтів (у т.ч. – англійською);
  • ведення попередніх переговорів (відповіді на поширені питання);
  • надання приміщень для ведення переговорів;
  • надання адреси для реєстрації представництва чи юридичної особи в Алжирі

В останній час завдяки розвитку телекомунікаційних технологій Алжир стає одним із центрів call-аутсорсингу для Європи. Відповідно, такий підхід до ведення бізнесу є цілком прийнятним.

Приймати дзвінки від клієнтів з Алжиру можна і безпосередньо в Україні. Вартість дзвінків із Алжира в Україну  за тарифами місцевих операторів 0,20 – 0,25 USD за хвилину. Для прийому дзвінків від алжирських клієнтів в Україні можна використати Skype, Viber . В Україні  є  мобільний 3G . В Алжирі- 3G ++, на підході  ліцензії на 4G.

Інша можливість – СІР – т.зв. телефонія  рядом компаній пропонуються прямі алжирські номери (столичний регіон), дзвінки на які є можливим приймати через Skipe. Вартість послуги – від 5 до 30 дол. США на місяць

Реклама і інформація. На будь – якому етапі розвитку Вашого бізнесу в Алжирі для пошуку потенційних клієнтів та партнерів є доцільним використання різноманітних видів реклами в місцевих друкованих та Інтернет-виданнях. 

В той же час, нотатки інформації “про запас” у цілому не в традиціях алжирського підприємницького менталітету. Бізнес в Алжирі найкраще сприймає інформацію, коли вона йому потрібна (Коли вже є певна цілепостановка, чи проект). Відповідно, найбільш успішні кроки в просуванні бізнесу відбуваються тоді, коли алжирські бізнесмени самі звертаються з тими чи іншими запитами. Виходячи із цього, варто прагнути того, щоб інформація про вашу компанію і бізнес-пропозицію була доступна в Алжирі на постійній основі. З цією метою відповідну інформацію  варто направити Посольству України в Алжирі.

В той же час, пропонуємо долучитись до проектуСтворення та просування сайту щодо українських підприємств – експортерів.

Участь у виставках. Доброю нагодою може стати участь у міжнародній виставці, що регулярно проводяться в Алжирі. При цьому не просто оформити стенд, а зробити низку заходів:

  • подати оголошення в 1 – 2 місцеві видання (по спеціалізації), що в такий то час в рамках виставки передбачена ваша участь;
  • направити цільові  запрошення  представникам алжирських компаній відвідати ваш стенд.

В Алжирі є послуги, що забезпечують оформлення на місці виставкового стенду, навіть можливість залучення представника на стенді із місцевих  з англійською або російською мовою. 

Переговори. У разі успішного проведення попередніх переговорів  та виявлення зацікавленості у ваших товарах (послугах) – запрошуйте алжирського покупця для остаточних переговорів в Україну. Для алжирського підприємця, що дійсно має можливості та зацікавлений у закупівлі Вашого товару є цілком природно виїхати на місце і провести більш детальне ознайомлення із вашим підприємством, умовами виробництва тощо.

Головне, що ми радимо – перед початком роботи ретельно опрацювати усі питання  бізнесу  від А до Я, з великою ймовірністю уникнувши необґрунтованих витрат.