В рамках розвитку даного проекту ми зацікавлені залучити усіх, хто може поділитися цікавою інформацією, досвідом, запропонувати співпрацю. Зацікавлені у посиланнях на цей сайт.

Особливості контрактної роботи

Перед підписанням контракту як правило прийнято переконаються в наявності відповідних повноважень підписантів. Це може бути як мінімум, легалізована довіреність, статут підприємства (якщо саме там прописані повноваження підписанта, як директора компанії) і т.п.
У випадку контрактів з держкомпаніями Алжиру, ці процедури є обов’язковими. Тому вже на етапі участі в тендері буде необхідно подати легалізовані копію статуту підприємства, свідоцтва про реєстрацію, копію рішення засновників про призначення директора і т.п. При довгостроковій програмі роботи з Алжиром – про ці документи краще потурбується заздалегідь.

За практикою, частіше контракти між Україною і Алжиром підписуються в доларах. Але можливо і в євро.

Умови контрактів з приватними структурами регулюються на договірних засадах. Виняток – форма розрахунків, яка чітко врегульована Банком Алжиру (Центробанк). Передоплата з алжирської сторони можлива лише у випадках постачання високотехнологічної продукції і в розмірі до 15% від суми контракту. Тому на практиці частіше за все використовують безвідкличної документарний акредитив в першокласному банку Алжиру (останнє – також вимога валютного законодавства). Умова поставок, яке використовується – CIF (CIP)

Умови контрактів з держструктурами регламентовані окремим Президентський декретом №10-236 від 07.10.2010 «Про регулювання державних контрактів». Основною специфікою вимоги до держконтракти є наявність фінансових гарантій належного виконання контракту, які покривають як сам факт проведення поставки, так і гарантійний період.

Фактично, на практиці, приватні компанії також прагнуть до використання фінансових гарантій для покриття належного виконання контракту.

Важливим елементом механізму розрахунків за контрактом є банк. Причому – першокласний світовий банк. За практикою, часто використовують зв’язку «Укрсиббанк». З 2006 р основним партнером УкрСиббанку є міжнародний банк BNP Paribas, який широко представлений в Алжирі.
Для роботи за держконтракти алжирське законодавство вимагає участі BANQUE EXTERIER ALGERIE.
Банки в Алжирі (навіть не державні) – це не тільки учасники розрахунків, а й від частини регулятори, які стежать за виконанням норм валютного регулювання. Перед проведенням валютної операції вони вивчають досьє платника (з алжирської сторони)

Як приклад контракту, який додається, було розглянуто контракт на поставку складної технічної продукції, що має термін гарантії 12 місяців.
У разі, якщо б це був би контракт на поставку сільськогосподарської продукції, або наприклад, метала, дерева (виробів з дерева), він би міг би бути спрощений до схеми:
– опис товару
– опис умов поставки
– опис умов виставлення і відкриття акредитива.
Тобто зроблена поставка в порт Алжиру (CIF), зроблене приймання (можна розписати способи і процедури приймання), підписані документи, на їх підставі відкритий акредитив. Усе.
Одне з питань з боку українських компаній при використанні умов CIF – ризики остаточної приймання продукції в Алжирі. Тому в практиці торгових відносин між Україною та Алжиром часто використовувався механізм попередніх інспекцій з залучення Бюро Veritas http://www.bureauveritas.com.ua

Щодо розгляду спорів – краще уникати умови про розгляд суперечок в Алжирі по алжирському законодавством. Оптимальний варіант – арбітраж незалежної країни. Однак, в разі поставок держкомпаніям Алжиру, умова розгляду спорів в Алжирі по алжирському законодавством обов’язково.

Типовий зразок контракту, що був використаний у практиці поставок в Алжирі – у файлі Зразок контракту (Алжир)