В рамках розвитку даного проекту ми зацікавлені залучити усіх, хто може поділитися цікавою інформацією, досвідом, запропонувати співпрацю. Зацікавлені у посиланнях на цей сайт.

Вїзд та перебування в Алжирі

Коли їхати?

Вихідними в Алжирі є п’ятниця та субота. Також не варто планувати важливі речі на період місяця Рамадан, коли ділова активність дещо спадає (в 2016 році – з 5 червня по 6 липня), а також на період відпусток – серпень – початок вересня. Але, якщо є конкретна домовленість на поїздку у вказані періоди, – варто їхати, адже нічого закритичного у цьому немає.

В’їзд в Алжир

Для отримання візи та в’їзду в Алжир є необхідним БІОМЕТРИЧНИЙ ПАСПОРТ. Звичайні закордонні паспорти України з 01.01.2016 не приймаються.

Бізнес-віза надається на основі запрошення, що направляється алжирською стороною до Посольства Алжира в Києві.

Віза надається перший раз на термін до 3 х місяців. Вартість – 75 євро.

Дещо більше стосовно легалізації, отримання права на роботу можна також подивитися в розділі Реєстрація юросіб.

Що взяти із собою?

Гроші – бажано готівкою (див. Фінансові питання).

Норма добових .що передбачена для Алжира – 50 дол. США на добу є цілком достатньою.

Але кредитну карту Visa із собою варто взяти – для заставних операцій (в готелі).

Якщо заплановані зустрічі або переговори – інформаційні матеріали (буклети, каталоги) – бажано французькою, на крайній випадок – англійською. Якщо є можливість, взяти зразки продукції (моделі).

Довіреність (якщо ви не власник або перший керівник компанії, яку представляєте) – викладена французькою на право, наприклад виступати від особи компанії, проводити попередні переговори, підписувати документи про наміри … т.п.)

Якщо ви передбачаєте брати участь в тендерах , заздалегідь треба потурбуватися про підготовку пакету документів, що подаються у “тендерному досьє”:- переведені французькою, завірені і легалізовані копії наступних документів:

  • статут вашої компанії та свідоцтво про реєстрацію;

  • завірені податковим органом баланси за три повні останні роки (якщо зараз 2016 рік, то за 2013, 2014, 2015 роки)

Якщо передбачається створення юросіб в Алжирі за вашою участю, або купівля якогось майна – аналогічним чином, треба здійснити легалізацію свого свідоцтва про народження, а також отримати і легалізувати довідку про несудимість.

Це – питання, про які варто потурбуватися заздалегідь.

Як дістатися?

Найбільш часто використовуються стиковки через Париж, Стамбул, Мюнхен, Рим. Міжнародні авіарейси основних європейських перевізників (насамперед, французьких) літають не тільки у столицю, а і інші великі міста Алжира.

Розвинуті внутрішні авіаперевезення Air Algerie, з сучасним парком регіональних літаків, ціни на квитки від 30 дол. США за переліт.

Де зупинитися в Алжирі?

На короткий термін – готелі.

Перелік готелів Алжира можна подивитися, наприклад тут.

Можемо рекомендувати

Sheraton – недешевий, від 200 дол., але єдиний із власним об лаштованим пляжем.

El-Aurassi – комфортний отель в центрі столиці, від 160 доларів за добу

Ibis – новий готель, в новому бізнес – районі, недалеко від аеропорту (море далеко) – від 100 доларів на добу

Готелі , з оптимальним співвідношенням ціна – комфорт, розміщені у зручному місці – El Biar, Hydra (недалеко від Посольства України в Алжирі).

Інші варіанти в столиці – Hilton, Mercure, El-Djazair. Центр міста в столиці (Алжир Центр) – не престижний район. Увечері самому там знаходитись не варто.

Оренда житла та офісу – через сайти нерухомості. Прямих орендодавців там, однак, практично немає. В Алжирі прийнято користуватися послугами брокерів з нерухомості.

Одяг

В Алжирі достатньо легкій клімат, навіть у порівнянні із сусідніми країнами.

Оренда автомобіля

Для цього є необхідними паспорт, водійські права міжнародного зразка, кредитка. Правила руху, знаки близькі до України. Якість доріг добра.

Телефон

Стандарти аналогічні Україні. Порівняно із цінами на роумінг українських операторів на порядок більш вигідно підключити карточку місцевого оператора з передплаченим сервісом. Для цього є необхідною копія паспорта.

Мобільний Інтернет – 3G++, на підході ліцензії на 4G.

Електричне обладнання

Всі стандарти електромережі, включаючи розетку, як в Україні.

Безпека

Євросоюз нещодавно відніс Алжир до країн, цілком безпечних для проживання.

І це цілком об’єктивно. Політичні зусилля, а також добре оснащені армія, поліція, жандармерія, спецслужби зробили свою справу. Столиця, а також інші великі міста – Анаба, Оран, Константина є цілком безпечними.

Певна небезпека тероризму може залишатися на другорядних дорогах, особливо на схід від столиці – прямокутник Бумердес, Тізі-Узу.

Поширені злочини – крадіжки (кармані,на ривок). Інколи злочинцями використовується холодна зброя.

Відпочинок

В Алжирі є що подивитися. Але в цілому Алжир – країна без явної туристичної спеціалізації.